MOJE MISTERIUM

Aneta Sikora

Kochani!

Przepiękne widowisko, jeszcze piękniejsze, niezapomniane przeżycie, które w bardzo głęboki sposób ubogaciło mnie wewnętrznie. Ma to dla mnie tym większe znacznie, że uczestniczyłam w nim po raz pierwszy jako widz i statysta zarazem, dzięki czemu tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa stała się mi bliższa. Do dziś dnia przed oczami jawi mi się scena skazania, biczowania, drogi krzyżowej, ukrzyżowania, gdzie będąc w tłumie z zapalczywością wołałam "Ukrzyżuj!", "Bluźnierca!", by chwilę później popaść w głęboką zadumę, zastanowić się nad sobą i ogromem miłości bijącej prosto z krzyża. W obliczu Jezusa Miłosiernego, Jego wizerunku, człowiek wydawał się taki mały i bezbronny, a jednocześnie tak bardzo szczęśliwy, tak bardzo kochany.

Ostatnia scena, wobec której nie sposób pozostać obojętnym, wzruszyła mnie dogłębnie - obraz kroczącego Papieża JP II, Pisma Świętego, wiatru - Ducha Świętego spotęgowały w szczególności intensywność doznań duchowych. Zdawałoby się, jakby czas przez chwilę się zatrzymał, a człowiek którego po dziś dzień noszę w sercu, był obecny wśród tysięcy zgromadzonych osób. Znów nauczał, pozdrawiał, obdarzał miłością każdego z nas. Trudno mi pisać o swoich uczuciach, jednak wiem jedno, Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli to najwspanialsze rekolekcje wielkopostne, jakie dane mi było przeżyć. Rekolekcje, które zostawiły w moim sercu trwały ślad, za co chciałabym serdecznie podziękować.

Aneta Sikora

P.S.
Żywię nadzieję, że reżyserowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do stworzenia tak poruszającego widowiska nie zabraknie zapału, chęci, entuzjazmu oraz natchnienia do podjęcia tego przedsięwzięcia raz jeszcze. :)

DEDYKACJA 2019Nabożeństwo
pierwszych
pięciu sobót miesiąca


Warunki nabożeństwa; co jest wymagane,
aby uczynić zadość prośbie Matki Bożej?