MOJE MISTERIUM

Bartosz

Witam

Dziękuję za kolejne wspaniałe Misterium Męki Pańskiej 2008.

Praktycznie przez cały czas Wielkiego Postu czekałem na ten jedyny w swoim rodzaju wieczór i wierzyłem, że i tym razem spektakl się uda. 15 marca br. olbrzymia polana pod Dzwonem Pokoju w Parku Cytadela zmieniła się z wielkiego placu pełnego normalne rozmaitych ras psów (w tym mojego uroczego jamnika) w olbrzymią scenę. Podobne jak w roku ubiegłym tak i teraz z przyjemnością robiłem zdjęcia i obserwowałem (spacerując z psiakiem) ostatnie próby, zwłaszcza te, które odbywały się nocą.

Dźwięki były słyszalne w bardzo wielu zakątkach parku - niezapomniane wrażenie. To były niesamowite chwile. W dniu Misterium obserwowałem z okna mieszkania tłumy ludzi zmierzających na Cytadelę, a po 17 wybrałem się na dodatkową linię tramwajową.

Szkoda jedyne, że w tym roku nie było jednak żołnierzy na koniach (chyba, że przeczyłem) i wojskowych reflektorów. Dość dziwnie wypadło zakończenie. Brakowało mi sceny znanej z lat ubiegłych (z Janem Pawłem II).

Liczyłem też, że w finale pojawi się postać ks. Jerzego Popiełuszki. Nowa ścieżka audio (nagrana w Dolby Digital ?) robiła natomiast faktycznie duże wrażenie.

Generalnie tegoroczne Misterium będę wspominał wspaniale, ale i tak to z 2007 roku uważam za najbardziej udane. Pozdrawiam i dziękuję;-)

DEDYKACJA 2019Nabożeństwo
pierwszych
pięciu sobót miesiąca


Warunki nabożeństwa; co jest wymagane,
aby uczynić zadość prośbie Matki Bożej?