O Misterium 2013

Szanowni Państwo, kochani uczestnicy Misterium!

W sobotę po Wielkiej Nocy 6 kwietnia na Cytadeli Poznańskiej zalegał jeszcze śnieg. W Warszawie śniegu było więcej niż w Poznaniu. Te "naturalne" wydarzenia oraz wsłuchiwanie się w liturgię Triduum Paschalnego, Wielkiej Nocy oraz Niedzieli Bożego Miłosierdzia pokazały mi, że dla realizacji Misterium możliwy jest tylko czas Wielkiego Postu oraz ostatecznie sobota po Wielkiej Nocy czyli przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
W obecnym terminie nie ma już tej atmosfery, która towarzyszy nam w okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy.
Tegoroczne doświadczenie pokazało, jak bardzo jesteśmy jako społeczeństwo zakorzenieni w Wierze i tradycji i jak bardzo czas Wielkiego Postu, Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy jest dla nas ważny.
W związku z tym Misterium w tym roku już się nie odbędzie i zostaje definitywnie odwołane.

Dziękuję wszystkim, którzy planowali przybyć na Misterium, szczególnie organizatorom większych grup, a także wszystkim, którzy o Misterium informowali.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób współorganizowali tegoroczne Misterium, a także dla zespołu aktorskiego.

Dziękuję także za modlitwę, życzliwe słowo oraz cierpliwość i wyrozumiałość.

W roku 2014 Misterium w Warszawie wypada 5 kwietnia, a w Poznaniu 12 kwietnia, chyba, że Pan Bóg znów zaplanuje inaczej :)


Z radosnym pozdrowieniem Wielkanocnym i oczekiwaniem na pełnię wiosny
Artur Piotrowski - reżyser i organizator MisteriumNiech Zmartwychwstały Jezus Chrystus, Król Królów i Pan Panów; każdej i każdemu z Was błogosławi i uczy rozpoznawać Wolę Bożą w codziennym życiu oraz udziela łaski Wiary!
Artur Piotrowski wraz z zespołem realizacyjnym

Pogoda nadal zimowa, dlatego wciąż nie jest znany termin realizacji Misterium 2013.

 

DEDYKACJA 2019Nabożeństwo
pierwszych
pięciu sobót miesiąca


Warunki nabożeństwa; co jest wymagane,
aby uczynić zadość prośbie Matki Bożej?